enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhphatayantakyaiskenderunasidersamandağ
PİYASALAR
DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85

ASİ-DER’DEN ESENYURT BELEDİYESİNE PLAKET

ASİ-DER’DEN ESENYURT BELEDİYESİNE PLAKET
REKLAM ALANI
28.05.2023 11:13
0
A+
A-

Merkezi İstanbul’da bulunan Antakya, Samandağ,İskenderun Kültür ve Yaşatma Derneği (ASİ-DER), depremden en çok etkilenen Hatay’a yaptığı yardımlardan dolayı İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’a teşekkür plaketi sundu.

Esenyurt’ta düzenlenen Yeryüzü Sofrası yemeğine; Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Belediye Başkan Yardımcısı Hataylı Belgin Oflazoğlu Orkunoğlu, ASİ-DER Başkanı Tevfik Usluoğlu, dernek yöneticileri, STK temsilcileri, Kanaat önderleri ile yurttaşlar katıldı.

Törende konuşan ASİ-DER Başkanı Tevfik Usluoğlu, 6 Şubat depreminde en çok etkilenen illerden biri olan kadim Antakya’ya ve Asi çocuklarına verdiği destektten dolayı başta Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’a teşekkür ederek, kadim Antakya’nın 6 Şubat depremiyle yedinci kez yerle bir olduğunu söyledi.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Sekizinci Antakya’yı küllerinden yeniden doğmasını sağlayacaklarını konuşmasında yer veren Usluoğlu, “Kültürün, inancın, tarihin, arkeolojinin, gastronominin, ortak yaşam kültürünün başkentine yardımlarını esirgemeyenlere teşekkür ederek, şunları söyledi: “Bizle olan ve biz olan tüm yürekli insanlarla birlikte ayağa kaldıracağız. Bugün kentimiz insanımız yaralı. Biz bu kentin incir ve zeytin ağacıyız. Nasıl ki bir ağaç kendi topraklarını terkedemez, köklerinden vazgeçemez ise bizim köklerimizin olduğu kırmızı toprakların derinliklerinde, defne ormanında ve zeytin ağaçlarının içindedir.

Konuşmasının devamında; “Memleket- vatan anamızın- atamızın toprağı, bizim köklerimiz. Bir insan memleketinin- vatanının acısını, derdini hissetmiyorsa insan değildir. Biz Kadim Antakyanın evlatları olarak; bugün burda tüm renklerimizle birlikteyiz. Antakya’da bir araya gelmek için mizansene ihtiyaç duymayız. Pesah’ta, Paskalya’da, Meryem Ana Yortusunda, Ramazan’da, Kurban’da ve Ğadir Hum’da hep beraber yeryüzü sofrasında bir araya geliriz. Onun için ayrımcılığa ve ayrıştırmaya karşıyız” ifadesine yer verdi.

Tüm renklerle yeryüzü sofrasında buluşmaktan mutlu olduğunu da dile getiren Usluoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bunun içindir ki Kadim Antakya’nın diliyle ‘Barış Kenti ve Barışın Dili’ ile sizlere, bizlere destek olan her kuruma, her şahsa, Başkanımın şahsında Esenyurt’a ve Esenyurt Belediyesine müteşekkiriz. Biz barış dilini; geleceğimiz için, çocukarımız için, kaygısızca yaşamak için, laik, demokratik ve özgür bir yaşam ve ülkede yaşamak için istiyoruz. Bu söylem ile refah, sürdürülebilir bir yaşam ve çocuklarımızın geleceğini kurabiliriz. Sayın Başkan Kemal Deniz Bozkurt’a, Başkan Yardımcısı Belgin Oflazoğlu Orkunoğlu, Esenyurt Belediyesi personeline ve Esenyurt halkına ve  Asi’nin çocukları olarak Kadim Kent Antakya’ya ve insanımıza yaptığınız desteklerden dolayı şükranlarımızı sunarız.”

Barış dilini kullanan ve yüreği insandan yana olan yurttaşların olduğu bir etkinlikte bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirten Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt da konuşmasında; “Antakya, Samandağ, İskenderun Kültür ve Yaşatma Derneği (ASİ-DER) yönetimi, deprem sonrası bölgede yaptığımız çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi sundu. Onur duyduk. Yaraları sarmak, bir insanlık görevidir. Yaralarımızı sarmak için bundan sonraki süreçte de elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.