enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhphatayantakyaiskenderunasidersamandağ
PİYASALAR
DOLAR
32,2329
EURO
34,9695
ALTIN
2.420,22
BIST
10.676,65

ASİ-DER ÜYELERİ GELENEKSEL HRİSE GÜNÜNDE BULUŞTU…

ASİ-DER ÜYELERİ GELENEKSEL HRİSE GÜNÜNDE BULUŞTU…
REKLAM ALANI
02.10.2022 23:00
0
A+
A-

Hava muhalefetine rağmen geleneksel Hasne’lerini layıkıyla gerçekleştirdiklerini, Asi’nin çocuklarına yakışan özveri ve emeklerle Tarih Yazan, Uygarlıklar Beşiği, Doğunun Kraliçesi Kadim Kent Antakya’nın evlatları olarak gereğini yine yaptıklarını belirten ASİ-DER Başkanı Tevfik Usluoğlu, katılımcılarla destek verenlere teker teketeşekkür etti.

ASİ-DER’in gelenekselleştirdiği, düzenli olarak düzenlenen Hrise etkinliğinin biri daha büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti. İstanbul’daki Hataylı’ları buluşturan bu çok önemli Hrise etkinliğinde bir araya gelen Hataylı’lar birlik ve dayanışma örneği sergilediler.

Başkan Tevfik Usluoğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlayan ASİ-DER etkinliği; Şair Nisa Leyla’nın şiirleri, Seyfi Mutlu’nun büyüleyen gitar senfonisinin yanısıra yerel sanatçılarımızdan Süleyman Can Aslanyürek’in birbirinden güzel yorumladığı eserleriyle davetliler adeta şiir ve müziğe doyarken mest oldular.

Daha sonra saatlerce dev kazanlarda kaynayarak merhem kıvamına gelen hriselerin ikram ve dağıtımıyla devam etti.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

İstanbul’un Çatalca ilçesine bağlı Elbasan Köyü’ndeki ASİ-DER binası önündeki arazide gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda İstanbul’da yaşayan Hataylı’lar katıldılar.

Hava muhalefetine rağmen yoğun katılımla gerçekleşen ASİ-DER etkinliğinin ardından ASi-DER Başkanı Tevfik Usluoğlu bir teşekkür mesajı yayınlayarak, katılımcılara ve bu etkinliğe destek olanlara teker teker teşekkür etti.

BAŞKAN USLUOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Usluoğlu’nun mesajı şöyle:

Saygı değer ASİ- DER ailesi, bir etkinliğimizi daha başarıyla gerçekleştirdik. Hava muhalefetine rağmen Geleneksel Hasne mizi layıkıyla gerçekleştirdik. Asi’nin çocuklarına yakışan özveri ve emeklerle Tarih Yazan, Uygarlıklar Beşiği, Doğunun Kraliçesi Kadim Kent Antakya’nın evlatları olarak gereğini yine yaptık. “Barış Kenti ve Barışın Dili” olan topraklarda harmanlanmış kişiliğimiz ile Kadim Kent Antakya’nın büyük tablosunu müziğimiz, şiirimiz, duruşumuz, dayanışmamız ve Sümerlerden bugüne Uygarlığın yapıcısı ve taşıcıyısı olarak bugüne getirdiğimiz “Hrisimizi” büyük bir dayanışma ile gerçekleştirdik. Kurucu Başkanımız Metin Atlan, saygıdeğer Doktorumuz ve 24. dönem TTO Genel Başkan Yrd. Ali Çerkezoğlu, İş İnsanı Nizam Çelik, Adnan Deniz, Gönüllerin Başkanı Yılmaz Gezgin, Süleyman Gezgin ve Süleyman Gezgin, Ali İflazoğlu ve ailesine, Başkan Yrd. Hüseyin Fahracı ve ailesine, Adonis Turizm ve Tamer Çiçek’e, Eski Başkan Aynur Çiçek’e, Av. Yüksel Seyyah, Şafak Fahracı, Gençlerin Piri Mehmet Cemil Yatkın’a, Sakine- Hasan Emir’e, Gizem Miççooğulları ve Ali Eren Kubbey’e, Ali Yüksel, Hıdır Karaçavuş, Hakkı Altınöz ve ailesine, Av. Semir Nafile, İbrahim Özsoy, Hikmet Şahinoğulları, Eren Aşkar, Seyfi Mutlu, Hülya- Şaban Oruç, Yüsra- Hüzdat Hatay’a , Şeyh Davut Eskiocak’a , Zeki İflazoğlu ve ailesine, Muti Gökkaya ve ailesine, Süleyman Can Aslanyürek, Nisa Leyla, Ali Seyfettinoğlu’na , İrfan Alataş ve Mahmoud Kaddour’a gençlere ve emek harcayan herkese Asi- Der adına teşekkürlerimi sunarım. Güzel iş çıkardık.
Ayrıca bizleri yalnız bırakmayan ve yağmura rağmen aramıza bulunan Hatay Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Yılmazer, Başkan Vekili Alparslan Özdemir, Ali Çalışkan, Mustafa Aydın, Asuman Süar, Hakkı Kurt, Nazmi Kalkan, Özgür Ataşer ve Kumlu Belediye Başkanı Sayın Mehmet Deli’ye; tüm katılımcılara Asi- Der adına teşekkürlerimi sunarım.
Asi- Der ailesi olarak İstanbul gibi bir metropolde kendi yerimiz olan Çatalca- Elbasan köyü- Beşir çıkmazı sokakta sevgiyi paylaşarak- birlikteliğizi büyüterek, yerelden evrensele ilkesi ile,Asi’nin Sesi olmaya, geleceğe uzanmaya, sürdürülebilir kalmaya bir adım daha attık. Nice güzellikleri heryıl yaşamaya..! Bir sonraki etkinlikte buluşmak umuduyla..! Saygıyla.. Sevgiyle..!

Başkan Usluoğlu, mesajını “İsmi zikretmeyi unuttuğumuz kimse var ise affola..!” diyerek tamamladı.

BİZ DE hataylim.com olarak böylesine bir birlik ve dayanışma örneği sergileyen ve oldukça önemli etkinliğe imza atan ASİ-DER Başkanı Tevfik Usluoğlu, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ilel katkıda bulunanlara yürekten kutlayarak teşekkür ediyoruz.

https://hataylim.com/istanbuldaki-hataylilar-asi-derin-geleneksel-hrise-gununde-bulustu/
REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.